תגיות

, , , , ,

את מה שאבא שלי ניסה ללמד אותי על אהבה למדתי רק כשאתה הגעת. מזל טוב ילד שלי, אתה כל העולם עבורי

מתוך הספר "מתנה לגיל שנה". איור: אוראל שריקי

איור: אוראל שריקי

אהובי,

אבא שלי סיפר לי פעם שהרגע הכי טוב ביום שלו מגיע כשהוא נכנס הביתה, עובר בין החדרים, מביט על הילדים שלו ישנים ומכסה אותם. הייתי בן 13, ילד חומרני וציני, וחשבתי לעצמי שיש לי שאיפות גדולות יותר בחיים, שאני רוצה רגעים מעניינים יותר מאשר סבב חדרים ב-12 בלילה.

אבא שלי כבר איננו. וחבל. הוא נפטר בדצמבר 2009, שנתיים לפני שנולדת. השנה אנחנו חוגגים את יום ההולדת שלך שלושה ימים לפני האזכרה שלו. הייתי רוצה לספר לו שהרגע הכי טוב ביום עבורי הוא כשאני נכנס הביתה ומכסה אותך. ואין לי שאיפות גדולות יותר. ואני לא רוצה שיהיו לי.

בדצמבר 2011 הגעת. קטן ורזה ויפה כמו מלאך. ואחרי חודש, בברית שלך, קראנו לך אופק פנחס ברנד. אופק – כי בזכותך הסתכלנו אל העתיד. ופנחס – כי בזכותך הסתכלנו אל העבר. לאבא שלי, זה שאהב לכסות את הילדים שלו, קראו פנחס. ופעם מזמן, לפני שהייתי אבא שלך, הייתי בן של מישהו. וממנו למדתי כל כך הרבה על אהבה. לצערי, אף פעם לא הספקתי להגיד לו את זה, כי רק אחרי שנטש הבנתי את מה שניסה תמיד להסביר לי.

ולמדתי עוד משהו מאבא שלי: יש לנו זמן מוגבל. לכן אני מנסה להיות האבא הכי טוב שאני יכול בזמן שיש לנו. אני מזכיר לעצמי שהחיים הם משהו סדוק ובכל רגע הם עלולים להתפורר.

קשה לדלג מעל קלישאות כשכותבים מכתב אהבה לבן שלך. אני רוצה לכתוב לך שבכל יום אני לומד ממך משהו חדש ומתאהב בך עוד קצת והופך בזכותך לאדם טוב יותר, אבל משער שכשתהיה בן 13, נער חומרני וציני, תקרא את הברכה הזו ותחשוב שאבא שלך הוא איש טרחן ומעיק.

ואולי זו המהות של להיות הורה: להיות טרחן ומעיק ואוהב, להוקיר כל שנייה ביום שבה אני יכול להביט עליך; לקרוא לך על שמו של אבי המנוח ולקוות שפעם תשאל אותי למה הפלתי עליך את התיק הזה; לפרוע לך את השיער ולראות אותך רוקע בזעם; ולכתוב לך בגיל שנתיים ברכה רגשנית שלא תוכל לקרוא עכשיו ולא תרצה לקרוא כשתגדל.

אי אפשר לבחור ילדים כפי שאי אפשר לבחור הורים. אבל בכל פעם שאני מביט בך, יפה, וחכם, ונדיב, ומאושר, וטוב לב, ומצחיק, ושובב, אני מודה לכל מי שצריך להודות שקיבלתי אותך, ושאתה מי שאתה.

אז מזל טוב ילד שלי, מלאך יפה תואר שלי. אני אוהב אותך מאוד. ואם תתעורר באיזה לילה ותראה אותי בחדר שלך, מביט בך ישן ומכסה אותך, תדע שתפסת אותי ברגע הכי טוב שיש לי ביום.

אהבתם את הפוסט? יש עוד הרבה כאלה:

הכניסו את כתובת האימייל שלכם, כדי לעקוב אחרי הבלוג ולקבל עדכונים על פוסטים חדשים במייל.